w numerze:
Przyjęła cierpienie jako dar -
książka o Lismarii Meirovsky
Nowe portrety świętych
Z biegiem czasu -
rozmowa z prof. Romanem Ingardenem
Nr 31 (711)* J * ROK * LI * 3 VIII 2008
[Rozmiar: 7930 bajtów]
Wybierz się razem z nami

Wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak. Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze, w Jej obliczu ujrzysz Boga znak”. Słowa tej pielgrzymkowej piosenki pięknie ukazują sens pielgrzymowania. Już za kilka dni drogi w całej Polsce wypełnią się pielgrzymami, którzy jak promienie słońca skupiać się będą w jednym kierunku, jakim jest Jasna Góra. Rzeczywiście, patrząc na mapę Polski z zarysowanymi trasami pielgrzymek, nagle wokół Jasnej Góry tworzą się jakby słoneczne promienie.
Z Torunia już po raz 30. wyruszy pielgrzymka piesza. Będzie to znowu okres szczególnych rekolekcji w drodze. Każde rekolekcje to czas modlitwy, pokuty i refleksji nad najważniejszymi sprawami życia. Pomagają temu szczególnie rozważania w czasie konferencji. W tym roku analizować będziemy hasło roku duszpasterskiego: „Bądźmy uczniami Chrystusa”. Będzie to więc okazja, aby na te kilka dni oderwać się od spraw tego świata, które tak często nas intrygują i skupić się na tym, co w życiu tak na prawdę najbardziej się liczy. Największym szczęściem człowieka jest znalezienie swojego miejsca w życiu. Dzięki tym rekolekcjom w drodze pewnie wielu na nowo odkryje, co to znaczy być uczniem Chrystusa. Odczyta swoje miejsce na tym świecie i życiowe powołanie. Być może dla niektórych będzie to okazja odkrycia swojego powołania do służby Bogu w kapłaństwie czy w zakonie, a dla innych – powołania do pracy z innymi ludźmi w różnych zawodach w stanie świeckim. Pomogą nam w tym ludzie święci różnych stanów, którzy przeżyli swoje życie dobrze czyniąc, a których życiową drogę również będziemy chcieli poznać.


pozycje cykliczne:
[Rozmiar: 10434 bajtów]
 DHTML Menu by AllWebMenus

wiadomości opracował
ks. dr Dariusz Żurański
[Rozmiar: 31139 bajtów]

Największym szczęściem człowieka jest znalezienie swojego miejsca w życiu. Dzięki tym rekolekcjom w drodze pewnie wielu na nowo odkryje, co to znaczy być uczniem Chrystusa. Odczyta swoje miejsce na tym świecie i życiowe powołanie. Być może dla niektórych będzie to okazja odkrycia swojego powołania do służby Bogu w kapłaństwie czy w zakonie, a dla innych – powołania do pracy z innymi ludźmi w różnych zawodach w stanie świeckim. Pomogą nam w tym ludzie święci różnych stanów, którzy przeżyli swoje życie dobrze czyniąc, a których życiową drogę również będziemy chcieli poznać.
Każda pielgrzymka jest przede wszystkim czasem, który owocuje pokojem serca i w poszukiwaniu tego pokoju znowu wyruszymy na pielgrzymkowy szlak.

ks. Wojciech Miszewski
Redaktor odpowiedzialny:  ks. dr Dariusz ŻURAŃSKI
Współpraca: Joanna KRUCZYŃSKA
ul. Łazienna 18, 87-100 Toruń
tel. 056 622 35 30 w.39, fax 056 622 35 30 w.38
dyżur: od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 13.00
Redakcja częstochowska:
Beata PIECZYKURA
ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa,
tel. 034 365 19 17,
fax 034 366 48 93
jesteśmy gośćmi
na stronach:

opracowanie stron:Tomasz Kowalski